12 dalykų, kuriuos reikia sutvarkyti, rūšiuoti - pamirštant praeitį.

12 dalykų, kuriuos reikia sutvarkyti, rūšiuoti - pamirštant praeitį.

Prieš keletą mėnesių pradėjau tvarkyti neįprastus daiktus. Vieną šviesų šeštadienio rytą aš prabudau obsesiškai norėdama susitvarkyti.

Alikite valymo darbus.

Pirmiausia drabužiai ir spintelės, nes man juos tvarkyti buvo lengviausia. Tikriausiai atidėjome maždaug pusę drabužių ir nenaudingų daiktų, kurių iš tikrųjų nenaudojome.
Valymą geriausia pradėti nuo didelių daiktų, kurie yra konkretūs ir apčiuopiami. 
Pirmiausia atiduokite ar parduokite daiktus. Atsikratykite daiktų, kurie jums nebereikalingi. Negalite būti švarūs ir tvarkingi, kai turite per daug daiktų.
Pradėkite pagal kategorijas. Pasirinkite kategoriją, kurią norite tvarkyti (drabužiai, knygos, dokumentai, įrankiai, virtuvė) ir dirbkite tik su ja. Jei bandysi viską išspręsti vienu metu, tai tik sunervins tave, kaip nematysi jokio rezultato.
Organizuokite atsargiai. Kai tvarkome daiktus, turime būti geros nuotaikos. Turėtume džiaugtis, kad tvarkomes, būkite kantrūs.
Kai dar nesi pasirengęs pradėti kažko naujo, kartais reikia sutvarkyti seną. Kartais prireikia tam tikrų pertvarkymų ir netvarkos, kad vėl atnaujintumėte savo mintis.
Paprastai tvarkymasis prasideda nuo didelių daiktų: knygų, drabužių, paviršių sutvarkymo.
Vis dėlto svarbiausia yra tai, kad nebutu viskas daroma skubotai. Kiekvienas iš šių tvarkymo projektų užtruko nuo valandos iki kelių valandų.

Štai keli dalykai, įkvepiantys besitvarkant:

Muzika
Anksti rytą praleidau tikrindama visas savo „Pandora“ kasetes ir atidėdama viską, ko neklausau. Turėjau bent 60 ar 70 kasečių ir daugumos jų nenaudojau. Žaidimas buvo toks: reikėjo įjungti kasetę, paklausyti, ar patiko pirmoji daina, ir atidėti, jei ne. („Nežinios“ atveju pereinama prie antros dainos, kad isitikinti.) Atidėta pardavimui ir pertvarkyta.

Kojinės
Laikui bėgant mano kojinių prisikaupė ir jos susimaišė su mano mėgstamiausiomis kojinėmis. Aš išverčiau visą stalčių ant lovos ir negailestingai atsikračiau visko, kas nebuvo favoritas
Mano kojinių stalčius ryte mane jau džiugino.

Apatiniai drabužiai
Tas pats: išvalykite visus savo apatinius drabužius.  Atsikratykite daiktų, turinčių skylių, palaidų siūlų. Nebepatinkančius parduokite.:)

Visi šaldytuvę esantys buteliukai, kurių niekada nenaudosite
Atidarykite savo šaldytuvą. Pažvelk į duris. Tas keistas klevo-citrinos marinato padažas, kurio niekada nenaudosite? Senas sojų padažas, kuris traškus kraštuose? Išmeskite juos visus. (Tvarkykite tik duris! Ne visą šaldytuvą.)

Parduokite perskaitytas knygas
Mėnesį ar du knygos klajoja nuo naktinės lentynos, stalo, židinio mantijos ir kitų vietų. Vieną rytą prabudau, vaikščiojau po namus, pasiėmiau visas knygas ir padėjau jas prie knygų lentynos.  Paruošiau pardavimui.

Viskas priklauso nuo to, kaip jaučiatės
Turint krūvą daiktų, dėl kurių jaučiatės negerai, pervargęs ar abejingas, yra sunku. Kai juos paleisite, jūms prašviesės akyse. Tvarkydami mažus plotus galite pasiekti tą patį efektą, kaip ir tvarkydami didelius plotus. Kiekvieną kartą vis daugiau erdvės palieku sau ir pastebiu, kad mano energija nebėra atiduodama daiktams.

Tegu tai suteiks jums įkvepimo tvarkantis.
Kagi laikas susitvarkyti, kartu su Oldy.lt!
O kaip tau? Kaip jautiesi tvarkydamas? Kokius tvarkymo projektėlius atlikai šiais metais?