Ar baldus visada reikia kruopščiai atnaujinti?

Ar baldus visada reikia kruopščiai atnaujinti?

Viskas kas nauja yra gerai, pamiršk seną! Senoviniai, antikvariniai baldai, prabanga ir rafinuotumas, aristokratija ir elegancija. Kiekvienas iš mūsų kada nors norėjo įnešti šiek tiek šių grakščių kambarių dekoravimo stilių į savo namus! Jei iš pradžių šis klasikinis stilius buvo sutinkamas tik aristokratų rezidencijose ir turtingų žmonių namuose, viešuose interjeruose ir valstybinės reikšmės objektuose, dabar klasikinės istorinės vertybės yra prieinamos visiems. Nereikia pirkti brangių išskirtinių baldų išskirtinių gaminių parduotuvėse, kur kainos užrašytos su keliais nuliais! Kai kurie mūsų senoviniai baldai buvo paveldėti iš mūsų protėvių, tačiau tik nedaugelis žino, kad šiuos senus, atrodytų, nenaudingus, siaubingus, susidėvėjusius baldus galima restauruoti ir padaryti vertingais interjero daiktais.

Antikvariniai baldai tiks bet kur, tiek angliško stiliaus valgomajame, kur galėsite kartu mėgautis arbata su visa šeima, tiek išskirtiniuose verslininko kambariuose, kur su verslo partneriais galėsite rūkyti brangų Kubos cigarą, tiek gyvenamuosiuose kambariuose, kur židinį galima pasirinkti kaip pagrindinį akcentą arba prabangų veidrodį paauksuotu rėmu, tiek subtiliuose miegamuosiuose, kuriuos puošia daugybė metrų plono dailaus audinio virš lovos.

Nesvarbu, ar norite papuošti visus namus šiuo klasikiniu stiliumi, ar tik atskirus kambarius, apgalvotas rezultatas visada atrodys rafinuotas ir net romantiškas. Baldai turi būti pasirenkami atsargiai!

Jei negalite sau leisti naujų, puikus sprendimas yra naudoti baldai. Antikvariatuose taip pat galima rasti daug įdomių dalykų, nors daugumoje antikvarinių daiktų kainos yra pakankamai aukštos, be to, daugelis žmonių tiesiog atiduoda tokius daiktus, nes jie laiko juos nevertingais.

Nesvarbu, kur antikvariniai daiktai buvo įsigyti - paveldėti ar nupirkti, reikia atsiminti, kad jie reikalauja kruopščios priežiūros! Jei norite, kad jūsų baldai tarnautų ilgai, nesvarbu, ar nusprendžiate juos naudoti savo interjere, ar parduodate, išsiaiškinkite, kokias populiariausias klaidas daro žmonės, griaudami savo antikines vertybes. Į šią antikvarinių daiktų kategoriją įeina ne tik baldai, bet ir kiti antikvariniai daiktai, tokie kaip indai, vazos, laikrodžiai ir kiti aksesuarai.

Valymas
Žinoma, mums atrodo, kad kruopštus valymas padarys mūsų daiktą vertingesnį ir patrauklesnį, tačiau ne visada taip yra. Pavyzdžiui, labai senos ir išskirtinės lempos dangtelio valymas gali žymiai sumažinti jo vertę, o švelniai plaudami senus krištolo indus ir gaminius jų nepažeisite, todėl vertė nepasikeis! Senovės ir antikvariniai daiktai yra vertingi, nes jie neša istorinę žinią apie praeitį. Kuo senesnė istorija, tuo didesnė produkto vertė! Prieš pradėdami valyti antikvarinius daiktus, išsiaiškinkite, kokie valymo produktai jums yra tinkami, nes netinkama priežiūra gali žymiai sumažinti daiktų vertę! Šiuolaikiški valymo produktai yra pilni chemikalų, kurie gali ne tik nuvalyti dažus, bet ir sugadinti gaminio paviršių. Jei abejojate, kreipkitės patarimo į ekspertus!

Baldų atnaujinimas
Ar baldus visada reikia kruopščiai atnaujinti? Tikrai ne! Daugybė senų baldų yra šlifuoti, perdažyti, taip sakant, kruopščiai perdaromi, sukuriant naujus baldus, todėl šie baldai nebegali būti laikomi senoviniais. Tiesą sakant, baldų restauravimas gali ne tik sumažinti originalią ir istorinę daikto vertę, bet ir padaryti jį visiškai kitokiu baldu. Prieš atlikdami reikšmingus pakeitimus, įsitikinkite, kad baldas nėra klasikinis šedevras. Dažniausiai pakanka paprasto valymo ir priežiūros. Žinoma, jei daiktas neturi didelės istorinės ir materialinės vertės, tada jo transformacija yra visiškai leistina. Didžioji dalis baldų yra suremontuota ir pritaikyta konkrečiam interjerui, taip sukuriant naują šedevrą. Restauravimas yra procesas, kuris vienareikšmiškai garantuoja, kad tokio objekto nebus rasta jokiuose kituose namuose. Prie populiariausių baldų, kurių renovacijos procesas buvo baigtas, yra spintelės, kurios paprastai yra visiškai atnaujintos viduje, su naujomis lentynomis ir komodomis, kėdėmis ir minkštais baldais, kurie paprastai pakeičiami apmušalų audiniais, apmušalais ir medinėmis konstrukcijomis. Kartais, jei baldai yra labai seni ir apgadinti, naudojama tik tam tikra dalis, pavyzdžiui, dureles ar šoninius spintelės kraštus galima paversti stalviršiu (daugelyje barų galite pamatyti, kad senos SINGER siuvimo mašinos yra naudojamos kaip stiklo ar medžio pagrindas). ir gaukite stalų, taip pat labai populiarių interjerų, dekoruotų senoviniais daiktais, plytų skliautais, girnų akmenimis, įvairiais senoviniais aksesuarais). Atkurti ar kapitališkai remontuoti? Pasirinenka  tinkamą variantą kiekvienas! Tačiau prieš radikalius pokyčius patartina pasitarti su specialistu.

Saulės spinduliai
Kas nutinka popieriui ir audiniams, jei jie ilgą laiką būna saulėje? Išblunka! Geriausia tai pamatyti galima atliekant remontą, kai nuo sienos perkeliate spintelę ar kokį kitą didelį daiktą, ryškiai pastebimas tapetų tonų skirtumas. Popierius, įskaitant nuotraukas, pagelsta ir suskilinėja, ryškiaspalviai audiniai išblunka, kai ilgą laiką plastikas yra veikiamas saulės, jis tampa daiktu, kurio nenorime matyti savo interjere ir neketiname palikti jo anūkams. Įsitikinkite, kad jūsų vertybių kolekcija ilgą laiką nebuvo veikiama tiesioginių saulės spindulių.

Mėgėjų rekonstrukcija
Antikvarinių daiktų, identiškų istoriniam spektakliui, atkūrimas gali atrodyti gera idėja ir kartais tai tikrai taip yra! Bet nedarykite visko patys -  atkūrimas gali būti sudėtingas procesas! Jei baldams reikia tik blizgaus lako sluoksnio, šį darbą galite atlikti patys, tačiau rimtesnes užduotis palikite profesionalams, taip išvengdami nemalonių netikėtumų ir išsaugodami gaminio vertę.

Netinkamas saugojimas
Jei savo namuose galėtume sukurti į muziejų panašią aplinką, tai būtų ideali vieta eksponuoti mūsų antikvarinių daiktų kolekciją. Daugeliu atvejų, tai neįmanoma, turime būti protingi ir rimtai vertinti daiktų saugojimą, kad galėtume juos išsaugoti ateities kartoms. Venkite nenatūraliai drėgnų ir drėgnų patalpų, tokių kaip rūsiai, ir labai karštų kambarių, tokių kaip palėpės. Apskritai, saugokite savo vertybes ten, kur jaučiatės patogiai, tai bus tinkama vieta ir jiems.